Survival

Dzisiaj byliśmy na wycieczce w Kuźniczce Nowej. Był to ekologiczny survival. Cóż to takiego, zapytał by nie jeden. Survival to rodzaj aktywności człowieka skierowanej na gromadzenie wiedzy i umiejętności związanych z przetrwaniem w warunkach ekstremalnych. I MY taką wiedzę dzisiaj zdobyliśmy.
Naszym pierwszym zadaniem było wyjście pod stromą skarpę w lesie, co nie było łatwym zadaniem. Ale jak się okazuje wejście nie jest najtrudniejsze, gorzej było z zejściem. Jednak nasz przewodnik „trener” pokazał nam w jaki sposób należy ze skarpy zejść i każdy z NAS poradził sobie z tym zadaniem bez trudu.
W czasie leśnej wycieczki nasz przewodnik wyjaśniał nam w po czym można określić kierunki świata, czego w lesie unikać, jakie rośliny mogą nam wyrządzić krzywdę. Kolejnym naszym zadaniem była przeprawa przez ciek wodny.
Zmęczeni długą wędrówką dotarliśmy do bazy gdzie czekały na nas kolejne atrakcje. Uczyliśmy się strzelać z łuku, jeździć konno i wzniecać ogień bez użycia zapałek. Nie było łatwo ale i tym razem daliśmy radę.
Na zakończenie naszej dzisiejszej przygody, rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Jak one nam dzisiaj smakowały, były po prostu pyszne.
A już jutro czekają na nas kolejne atrakcje. Jesteście ciekawi jakie? To przeczytacie jutro….

Dzieci uczestniczyły w wakacyjnej przygodzie w ramach projektu ,, Czym skorupka za młodu nasiąknie…”współfinansowanego z budżetu Województwa Śląskiego.