Stowarzyszenie DAR SERCA  realizuje projekt ,,Integracja międzypokoleniowa „

Działania zaplanowane w ramach projektu adresowane są do grupy  około 60 osób w  różnym wieku, w tym osób starszych. Udział wezmą dzieci i młodzież  objęte opieką stowarzyszenia jak ich rodzice, babcie, dziadkowie Zabawy, ciekawe zajęcia i warsztaty oraz wspólne  świętowanie będą sprzyjać wzajemnemu uczeniu się i pożytecznemu „łączeniu pokoleń”.

Już w czwartek (10 grudnia) w godz. 15.30-18.00 odbędą się kolejne świąteczne warsztaty kulinarne -„U Babci jak słodko… wypieki świąteczne”

Natomiast 11 grudnia (piątek)  w godz. 15.00-18.00 – przedświąteczne warsztaty plastyczne. Zapraszamy rodziców, babcie, dziadków. Będziemy wspólnie z dziećmi i rodzicami robić bombki, choinki  oraz nauczymy się tworzyć witraż metodą Tiffaniego;

W dniu 18 grudnia (piątek) o godz. 16.00  zaplanowaliśmy Międzypokoleniowe Spotkanie Wigilijne . Będą jasełka, życzenia, wspólna wieczerza, życzenia oraz wspólne kolędowanie

Podsumowaniem projektu będzie też Gala Talentów- wystawa ozdób bożonarodzeniowych, jasełka, degustacja świątecznych ciast, ciasteczek.

Warsztaty finansowane są ze środków Województwa Śląskiego w ramach dofinansowania     z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej