Dzieci autorami świątecznych kartek dla Śląskiej Policji

Na początku grudnia dzieci ze świetlicy środowiskowej „Kraina Przyjaźni” oraz wolontariusze ze Stowarzyszenia „Dar Serca”, własnoręcznie wykonali kartki świąteczne. Te małe dzieła sztuki, opatrzone w życzenia świąteczno-noworoczne składane osobiście przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach są obecnie rozsyłane i dostarczane do zaprzyjaźnionych instytucji oraz osób wspierających działania Śląskiej Policji. Z wizytą do dzieci w świetlicy środowiskowej „Kraina Przyjaźni” udał się „Sznupek” w asyście Kierownictwa Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji KWP w Katowicach aby podziękować maluchom za przepiękne karki świąteczne. Podczas spotkania, nadkom.Gabriela Socha – Naczelnik Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji KWP w Katowicach, przeprowadziła pogadankę w formie zabawy profilaktycznej na temat właściwych zachowań dzieci i dorosłych przy poruszaniu się na drodze, a także przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii światecznychi zimowych. Wszystkie dzieci oraz wolontariusze otrzymali z rąk „Sznupka” wyjątkowe prezenty w postaci słodkich upominków, kolorowanek, odblasków oraz płyt CD z muzyką Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Warto zaznaczyć, że gospodarzem spotkania była Pani Dorota Klejnot – Prezes Stowarzyszenia „Dar Serca”, które od 2008 roku poprzez swoje działania wspiera indywidualny rozwój dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych patologią. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był nadinsp. Jarosław Szymczyk – Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, który podkreślił że policjanci zostali powołani do służby i pomocy społeczeństwu, a taka inicjatywa rodzi nadzieję, że poprzez działalność kulturalną uda nam się dotrzeć do tej grupy dzieci, które wymagają pomocy i wsparcia.