Kraina Przyjaźni na szlaku przygód – dzień 9

Dzisiaj dzieci z „Krainy Przyjaźni” odwiedziły Ogród Zoologiczny    
w Chorzowie. Pogoda w tym dniu dopisywała od samego rana. Wycieczkę rozpoczęliśmy od podziwiania pingwinów Humboldta, które niedawno powróciły do zoo i zamieszkały w nowym, przygotowanym dla nich budynku. Oczarowały nas. Przemierzając dalej alejki ogrodu, oczywiście w odpowiednim dystansie społecznym, oglądaliśmy  zwierzęta, poznawaliśmy ich wygląd i tryb życia. Podążając ścieżkami przyrodniczo – dydaktycznymi podziwialiśmy   i rozpoznawaliśmy różne gatunki roślin. Zapoznawaliśmy  się również z wieloma tablicami edukacyjnymi rozmieszczonymi na terenie parku, które były cennym źródłem informacji o  zwierzętach oraz funkcjonowaniu różnych ekosystemów.

Atrakcją dla dzieci była Kotlina Dinozaurów. Na terenie kotliny zobaczyliśmy dinozaury naturalnej wielkości. Wizyta w kotlinie pozwoliła nam poznać bliżej zwierzęta dziś już nieobecne, a panujące na Ziemi przed milionami lat.  Te prehistoryczne zwierzęta zadziwiły wszystkich uczestników. Chętnie  były również fotografowane.

W programie wycieczki był również czas na krótki odpoczynek i wzmocnienie swoich sił smacznym posiłkiem  oraz wyjątkowo oczekiwany zakup pamiątek. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dopisywały humory, dzieci wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.