Zimowe wędrówki w Krainie Przyjaźni

Podopieczni Stowarzyszenia ,,Dar Serca” podczas ferii zimowych w sposób atrakcyjny spędzają czas wolny. Uczestniczą w VII edycji projektu ZIMOWA AKADEMIA ROZMAITOŚCI.

Pierwszy dzień to był czas na integrację grupy. Dzieci ułożyły zasady bycia razem podczas ferii. Powstał ,,Dekalog małego turysty”. Grały w ulubione gry planszowe. Później cała grupa udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie dzieci wzięły udział w warsztatach KARAOKE. Mogli wybrać swoje ulubione i znane utwory muzyczne i zaśpiewać je na tle odtwarzanego z nagrania akompaniamentu muzycznego. Mogli śpiewać indywidualnie lub grupowo. Kolejny raz okazało się, że nasi podopieczni potrafią świetnie się bawić. Było bardzo wesoło. Odkryliśmy wiele talentów. Mamy wspaniałych wokalistów i tancerzy.
Kolejny dzień ferii spędziliśmy w Teatrze Dzieci Zagłębia. Kto pozna Brombę polubi ją od razu. Bromba w sieci to spektakl o przyjaźni, odwadze i pytaniach bez odpowiedzi, które jednak warto zadawać. A przede wszystkim o tym, co należy robić, żeby spotkanie ze współczesnym technologicznym światem sprawiało nam radość, i jak zdrowy rozsadek oraz logika pomagają ustalić właściwe granice między tym, co powinniśmy wiedzieć, a tym, co powinniśmy czuć.
Bromba w sieci to spektakl, który nie tylko opowiada, ale także śpiewa i tańczy, a wychodzące z teatru dzieci wciąż nuciły fragmenty wpadających w ucho piosenek.