Tydzień wakacji za nami…

W poniedziałek rozpoczęliśmy wakacyjne wędrówki z Kraina Przyjaźni Aby dobrze się bawić i wypoczywać należy najpierw się poznać, dlatego po rundce zapoznawczej bawiliśmy się w różnorodne zabawy integracyjne. Natomiast żeby wiedzieć, jak się zachować w różnych miejscach i sytuacjach poznaliśmy zasady  Savoir – Vivre  małego turysty. Zaczerpnęliśmy także informacji o dobrych obyczajach w oparciu o książeczkę  „ W lekkim tonie o Bon Tonie”. Następnie uczestniczyliśmy bardzo aktywnie w naszej „Wakacyjnej olimpiadzie sportowej”. Były rozgrywki piłkarskie, zawody sprawnościowe, zabawy rozwijające naszą sprawność i kondycję. Tego dnia wśród wszystkich uczestników panował radosny, wakacyjny nastrój.

 Natomiast we wtorek zwiedzaliśmy Ogrody Kapias w Goczałkowicach Zdrój. Mieliśmy możliwość obejrzenia różnorodnych roślin – porostów, traw, kwiatów, krzewów, drzew kwitnących, liściastych                   i iglastych ułożonych w tematyczne ogrody np. wiejski ogród z dawnych czasów, ogród japoński, ogród angielski, zakątek szumiących traw, tajemniczy ogród, ogród różany i inne. Mogliśmy pospacerować uroczymi alejkami, wśród stawików,  odpoczywając tu i tam na ławeczkach. Największe wrażenie wywarł na nas labirynt, który przysporzył wiele radości i obawy, czy uda się z niego wyjść. Tyle różnorodnych roślin w jednym miejscu jeszcze nie widzieliśmy. Polecamy wszystkim odwiedzenie tego cudownego miejsca.

W środę podopieczni Krainy Przyjaźni  wzięli udział w  audycji muzyczna ,,Stoliczku, nakryj się”.

 Czwartek to kolejne wakacyjne gorące atrakcje: Spacer parkiem do kina Helios, gdzie obejrzeliśmy film „ Auta 3”, opowiadający o legendzie sportu motorowego, Zygzaku McQueen, który został odsunięty na boczny tor przez ultraszybkie auta nowej generacji. Wrocić do gry pomogła mu młoda, pełna zapału mechaniczka, Cruz Ramirez, która obmyśliła autorski plan zwycięstwa. Ekspercką poradą służył Hudson „Huragan” Hornet, legenda wyścigów. I choć na swojej drodze Zygzak napotkał kilka niespodziewanych zakrętów, udowodnił, że zdobywca Złotego Tłoka nie poddaje się tak łatwo! W życiu, jak w filmie, fajnie jest, kiedy można liczyć na przyjaciół i pamiętajmy – nigdy nie należy poddawać się, jeśli chce się osiągnąć właściwy cel. A po powrocie do świetlicy troszkę zrelaksowaliśmy się w cieniu drzew, a potem były gry  i zabawy ruchowe, integrujące grupę.

Natomiast w  piątek gościliśmy w Indiańskiej Wiosce, położonej w  pięknym miejscu – malowniczej miejscowości Kiełkowice, na szlaku Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Mieliśmy możliwość zobaczyć, jak mieszkali rdzenni mieszkańcy Ameryki. Naturalnej wielkości Tipi, oryginalne indiańskie stroje przeniosły nas w zupełnie inny świat. Z wymalowanymi twarzami, „nowymi” imionami oraz amuletami łatwiej było nam pokonać przeszkody, upolować coś przy pomocy łuku czy tomahawki.                                

 

Dobrze jest czerpać przyjemne z pożytecznym, a taka właśnie była nasza przygoda w indiańskiej wiosce.  Tak minął nam pierwszy tydzień wakacji. Już o poniedziałku kolejne wakacyjne atrakcje  przygody.

Do zobaczenia na szlaku wakacyjnych przygód!

Podopieczni Stowarzyszenia DAR SERCA uczestniczą w projektach ,,Świetlica środowiskowa KRAINA PRZYJAŹNI, Wakacyjna Akademia Rozmaitości , które są współfinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.