Wyśpiewali marzenia …

W piątek 15 kwietnia w Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się już drugi  koncert charytatywny „Wyśpiewajmy marzenia” organizowany przez Stowarzyszenie „Dar Serca”. Koncert to część akcji charytatywnej „Graj i Pomagaj” zainicjowanej przez Centrum Sportu  i Rekreacji.
W czasie imprezy prowadzona była zbiórka publiczna nr 2015/4062/OR. Zebrane środki zostaną przeznaczone na organizację wyjazdu dąbrowskich dzieci na zielone szkoły. W tym roku dofinansowanie otrzyma 53 dzieci.
Wystąpili artyści: Agata Widera, Karolina Żelichowska, Natalia Łuniewska, Łukasz Baruch, Grzegorz Dowgiałło, Sebastian Dudzik, Przemysław Smolarski oraz wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej pod opieką artystyczną Dariusza Szwedy.
Imprezie towarzyszyła wystawa prac członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców      i Animatorów Kultury SILESIA TAK ART z siedzibą W TYCHACH- ,,KWIATY –OKRUCHY RAJU”.
Natomiast w programie artystycznym znalazły się wielkie przeboje muzyki rozrywkowej, arie operetkowe i utwory z pogranicza klasyki i rozrywki. Repertuar różnorodny, bo i artyści reprezentowali rożne style muzyczne.
Wykonawcy dostarczyli  wielu niezapomnianych wrażeń.  Koncert był artystyczną ucztą dla zgromadzonej publiczności.
Były też niespodzianki. Prezes Towarzystwa  Przyjaciół  Dąbrowy Górniczej Pan Arkadiusz Rybak  i Wiceprezes Pani Ewelina Szlęzak przekazali symboliczny czek na organizację wyjazdu dzieci na zieloną szkołę. Natomiast Pan Krzysztof Szala w imieniu Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury SILESIA TAK ART,  podarował obraz z wystawy na rzecz dąbrowskich dzieci.
Partnerami wydarzenia byli: Centrum Sportu i Rekreacji Miejska Biblioteka Publiczna, Fundacja Wygrajmy Razem, Zespół Szkół Zawodowych Sztygarka, Szkoła Podstawowa nr 11, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, STOWARZYSZENIE „SILESIA TAK ART”.
Dziękujemy ARTYSTOM za muzyczny dar. Zaśpiewali prosto z serca dla dąbrowskich dzieci.
Warto było odwiedzić w tym dniu odwiedzić Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej, aby móc być świadkiem tego wydarzenia, a niejako przy okazji wesprzeć szczytny cel jakim jest pomoc dzieciom.